Spordiaasta kokkuvõte

Juubeliaasta möödus Hiiumaa orienteerujatel suure tegutsemistuhinaga ja suurepäraste sportlike tulemustega.
Orienteerumissport Hiiumaal sai 60 aastaseks,
orienteerumisneljapäevakutel oli käsil 45-s hooaeg,
korraldasime 60.Hiiumaa karikavõistlused orienteerumises, kus oli 165 osalejat ja
Eesti koolinoorte meistrivõistlused valikorienteerumises,
andsime välja väikese raamatu „60 aastat orienteerumissporti Hiiumaal“,
Eesti meistrivõistlustelt toodi Hiiumaale 31 medalit,
noored kuulusid Eesti noortekoondisesse,
andsime välja uue Kapasto ja uuendatud Kaleste-Kõpu maastikega kaardid.

Eesti parimateks noororienteerujateks 2021.a. N12 klassis MARTA MARIPUU ja M20 klassis KUSTU KÜNNAPAS.
MARIA ELLER N16 klassis teine, ELIISE KESKÜLA N18 klassis teine.
HELISA TARTU N14 klassis kolmas, samuti kolmas TOIVO SAUE M70 klassis.
ANU SAUE N70 viies ja TOOMAS MAST M55 seitsmes.
EOL-i OJ noorte auhinnasarja kokkuvõttes võitis N12 klassis I koha MARTA MARIPUU, samuti I koha N16 klassis MARIA ELLER. Samas klassis oli kolmas HERTA KESKÜLA. M12 klassis oli JAN SAMARODNI kolmas

Orienteerumisneljapäevakutega saime alustada 6.mail Paladel. Kokku toimus 20 päevakut erinevate Hiiumaa maastikel.
Keskmiselt oli iga kord stardis 67 huvilist.
Hooaja algul kuulutas AS Sportland, et premeerib kõiki, kes stardivad kõikidel päevakutel, jooksujalanõudega.
See oli stiimuliks kuueteiskümnele orienteerujale ja nii olid igal kord stardis Anne Jaakson, Tõno, Kalju ja Markus Tammeveski, Marta Maripuu, Mia ja Joosep Esta, Annela Orr, Ene Leht, Toomas Mast, Ave ja Helisa Tartu, Anne Luukas, Markus ja Martin Markus, Eda Tärk.

Suured tänud kõigile, kes aitasid kaasa aasta edukale kordaminekule!
Suured tänud: AS Jetoili, AS Sportland Eesti, AS Jalajälg, COOP Hiiumaa, Hiiumaa vald, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiumaa Spordiliit, EOL, AS Salva Kindlustus, RMK, Randmäe puhketalu, Käina, Emmaste, Kärdla, Pühalepa ja Kõrgessaare osavallad.

HOK-i juhatus

Eesti MV pikal rajal tulemused

23.oktoobril Voosel toimusid Eesti meistrivõistlused pikal rajal.

Eesti meistriteks tulid TOOMAS MAST M55 ja ELO SAUE N45 klassides.

Pronksmedalid võitsid MARIA ELLER N16 ja KRISTI HEILMAN N40 klassides.

Anu Saue N70 ja Mati Mägi M40 klassis olid 6-ndad.

2021 Hooaja lõpetamine

Hooaja lõpetamine toimub 30.oktoobril kell 14.00 Malvastes Randmäe puhketalus.

Kaasa võtta söögid, joogid.
Kohapeal viktoriin ja väike orienteerumine.
Teeme aastast kokkuvõtte ja autasustame parimaid.

Kaitsemaskide kandmine kohustuslik.

Eesti Koolispordiliidu MV Malvastes.

MV-stel osales 99 õppurit 23 Eesti erinevast koolist. Suure tänud rajameistrile TANEL ESTA-le suurepärase töö eest! Suured tänud abilistele, tänu teile õnnestus võistlus väga hästi- Kustu, Ave, Elo, Ene, Inge, Ruth, Merike. Täname Randmäe Puhetalu peret ja SA Hiiumaa Sport Martin Laurit!

Eesti koolinoorte meistriks tuli ATSO KESKÜLA. Hõbemedalid võitsid MIA ESTA ja MARTA MARIPUU. Pronksmedalid võitsid ART EUGEN REMMELG ja JOHANNA VIILUKAS. Neljandad olid oma vanuseklassides Joosep Esta, Johanna Trei, Jan Samarodni ja Herta Kesküla. Viies oli Helisa Tartu, kuuendad Martin Samarodni ja Kätlin Mast.
1.-9. klasside suurte koolide arvestuses saavutas Kärdla Põhikool II koha. 1.- 9.kl. väikeste koolide arvestuses oli teine Emmaste Põhikool ja kolmas Palade Põhikool. Koolide aktiisuse karika võitis Kärdla Põhikool, Emmaste kool oli seitsmes ja Palade kool kaheksas. Palju õnne!
Suured tänud Randmäe puhketalu perele! Tänud hr. Martin Laurile !

Hiiumaa 60. karikavõistlus läks hästi korda. Tänan kõiki, kes aitasid kaasa: Toivo, Anu, Kustu, Kalju, Maiu, Siiri, Inge, Ene, Tanel, Mart, Alar, Kalli, Marina, Hannela, Marta, Ruth, Aleksander Vanjuk, Marje Randmaa, FIE Aimar Hansen, perekond Kütt, hr. Riho Talumaa, hr. Peeter Põlluveer. Suured tänud! Tänan ka meie toetajaid: AS Jetoil, AS Sportland Eesti, Hiiumaa vald, COOP Hiiumaa, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiumaa Spordiliit, AS Salva Kindlustus, OÜ Recado Meedia, MTÜ Hiiumaa Jooksugrupp.
Suured tänud Heino Mardistele!
Karikad võitsid: M12 JAN SAMARODNI, N10NR JOHANNA VIILUKAS, N12 MARTA MARIPUU, N14 HELISA TARTU, 16 MARIA ELLER, M55 klassis ANDRES LAAS. Teine oli N16 klassis Herta Kesküla. Kolmandad kohad saavutasid N10NR Johanna Trei, M10NR Martin Samarodni, N21 Elo Saue, M21 Mati Mägi, N45 Ruth Esta, M55 Peedo Pihlamägi. Palju õnne!

OLITE KÕIK VÄGA TUBLID!

Eda Tärk

Eesti meistrivõistluste tulemused

Eesti meistrivõistlustel tavarajal tuli Eesti meistriks N14 klassis HELISA TARTU.
Kuldmedali võitsid ka noored N14-16 teates HELISA TARTU, HERTA KESKÜLA , MARIA ELLER.
Hõbemedalid võiisid tavaraja N16 klassis HERTA KESKÜLA ja KUSTU KÜNNAPAS M20 klassis.
Pronksmedalid võitsid tavaradadel MARIA ELLER N16 ja ELO SAUE N45 klassides.
Neljandaks tuli Toivo Saue tavarajal M70 klassis ja teatemeeskond M35-40 klassis Mati Mägi, Tanel Esta, Elo Saue. Viienda koha saavutasid N14-16 klassis HOK II naiskond MIA ESTA, MARTA MARIPUU, KÄTLIN MAST.