Püsiradadel toimimise juhend

Hiiumaa orienteerumise püsiradasid on võimalik läbida tavapäraselt käes hoitavat kaarti kasutades, mobiilirakenduse Mobo abil või siis neid kahte ühendades.

 

Kaardi saab välja printida PDF failidest või võtta ja pärast kasutamist ka tagasi panna stardi juures sahtlitest. Punktides on oranz-valge tähis punkti tunnusnumbriga ja QR-kood MOBO rakenduse kasutamiseks. Tavapärast elektroonilist ajavõttu püsiradadel pole.

 

Igaüks saab soovi korral endale ise aja võtta ja seda koos omapoolsete emotsioonide ja kommentaaridega SIIN LINGIL teistega jagada.
PANE OMA OSALEMISED TABELISSE KIRJA (vali õige koha ja nädala tööleht) – tagasiside on korraldajale väga oluline! Lisaks on võimalik enda osalemist märkida stardis kaartide juures olevale paberile. Aitäh!
NB! RMK püsiradadel osalejate vahel loositakse välja auhindu! Tutvu tingimustega ja registreeri oma osalused ka veebilehel https://www.orienteerumine.ee/pysirajakuu/

 

Kui rada meeldis, siis tee soovi korral korralduskulude katteks ja HOKi sportlaste toetamiseks Hiiumaa Orienteerujate Klubile annetus arveldusarvele EE492200001120048611. Näiteks täiskasvanud 4-5 eur/rada.

Orienteerumine mobiilirakenduse MOBO abil
MOBOs asendab mobiiltelefon kaarti, kompassi ja märkeseadet. Tasuta rakendus on saadaval Android, iPhone/iPad, Windows Phone ja Nokia (Symbian) seadmetele.
MOBO kasutamine:
1. Lae telefoni rakendus Mobo või Mobo2 (uuematel telefonidel). http://mobo.osport.ee/app
2. “Seaded” valikusse kirjuta oma nimi (võid ka pärast raja läbimist lisada) ning vali piirkonnaks Eesti.
3. Radade valikust leia ja lae alla käesoleva nädala Hiiumaa rada. Avaneb stardi ja kõigi punktidega kaart.
4. Mine stardikohta (vt kaardilt või püsiraja juhendist). Soovitame teha esialgne plaan sellest, milliseid punkte mis järjekorras soovid läbida juba enne liikuma asumist.
5. Start ja kontrollpunktid (KP) maastikul on tähistatud orienteerumistähisega ja A5 suuruses lamineeritud infotahvliga, kus on igas punktis unikaalne QR ruutkood.
6. Märgi Mobo’ga stardikoht. Märke tegemiseks tuleb pildistada telefoniga QR koodi. Selleks vali MOBO äpi menüüst Märge (või vajuta nupule Foto) ja suuna telefoni kaamera infotahvlil olevale koodile.
7.  Läbi valitud kontrollpunktid, kasutades ekraanil olevat orienteerumiskaarti ja magnetkompassi. Tee MOBO märge igas kontrollpunktis.
8. Finiśis ei ole MOBO märke koodi, sinu raja läbimine lõppes viimase kontrollpunktiga.
9. Kinnitus, et oled punktis käinud, saadetakse MOBO koduleheküljel https://mobo.osport.ee/, kus peetakse statistikat osalejate üle.