Orienteerujate üliedukas aasta 2020.

Hiiumaa orienteerujad lõpetasid selle aasta hooaja nn. kommijooksudega Kärdlas 24.septembril ja seejärel 20.oktoobril Käinas. 24.septembril Kärdlas Villalao juures toimus esmalt Kärdla Põhikooli 7.-9.klasside õpilaste võistkondadele orienteerumine, kus igas kontrollpunktid tuli vastata küsimustele. Pärast orienteerumist tutvustasid oma tehnikat Hiiumaa Päästeteenistuse töötajad ja õpilastele jagasid teadmisi liiklusest Kärdla Politseijaoskonnas politseinikud.
Õhtupoolikul toimus samas hooaja viimane orienteerumisneljapäevak. Iga läbitud kontrollpunkti eest sai osaleja loosi . Loosiauhinnad olid enamsti magusad. Rajameister Herta Kesküla töö sai igati tasutud, sest osavõtjaid oli kokku 224.

20. oktoobril korraldas Käina Spordikeskus Käinas nn. kommijooksu. Rajameister Kairi Pisa oli ettevalmistatud 10 KP-iga raja, mille läbimisel sai iga osavõtja läbitud kontrollpunktide eest loosid. Kommijooks toimub Käinas igal aasta oktoobris ja järjepidevalt on kogunud populaarsust. Nii käis Käinas rajal 308 huvilist. Rõõmustavalt palju oli peresid lastega, paljudel oli kaasas pisipere lapsevankritega või sõitsid lapsed emme- issi kõrval jalgratastega. Aitäh kõigile, kes tulid orienteeruma!
Orienteerumisneljapäevakute hooaeg algas seekord veidi hiljem, kui igal aastal- 13.mail Paladel. Kokku korraldas HOK 20 päevakut, keskmiselt oli igal päevakul stardis 67 orienteerujat. Kõikidel kordadel osalesid Evert Padari ja Märt Maripuu. Orienteerumisvõistlusi korraldasime neli: 30.etteandevõistlus ja Hiiumaa meistrivõistlused lühiradadel Hütis, tavaradadel Kõpus ning Hiiumaa 59.karikavõistlused 19.-20.septembril Leemetis. Võistluste kaardid ja rajad valmistasid ette Toomas Mast, Tiit Tatter ja Toivo Saue.

Klubi noored orienteerujad võtsid aktiivselt osa Eesti meistrivõistlustest orienteerumises treener Anu Saue juhendamisel. Erandkorras toimusid Eesti MV-d pea kõik septembris ja noortel oli suur võistluskoormus. Aga nad olid väga tublid ja realiseerisid oma järjekondla ettevalmistuse medaliteks. Kolmekordseks Eesti meistriks tuli N16 klassis Maria Eller. Ühe kuldmedali võitsid Eliise Kesküla ja Marta Maripuu. Täiskasvanutest tuli Eesti meistriks Toomas Mast. Hõbemedalid võitsid N18- 20 klassi teatenaiskond kooseisus Eliise Kesküla, Siiri Talts, Maria Eller; N14-16 klassi teatenaiskond koosseisus Helisa Tartu, Kätlin Mast, Herta Kesküla. Individuaalselt võitis Eliise Kesküla kolm, Herta Kesküla kaks, Kustu Künnapas kolm hõbemedalit. Lisaks noortele said hõbemedalid kaela Taivo Timmusk, Toivo Saue, Anu Saue ja Toomas Mast. Pronksmedalitele võitlesid end tugevas konkurentsis erinevates vanuseklassides Maria Eller, Herta Kesküla, Kustu Künnapas, Eliise Kesküla, Siiri Talts ja Taivo Timmusk. Seega toodi Eesti meistrivõistlustelt Hiiumaale 25 individuaalset ja kaks võistkondlikku medalit.

Eesti 2020.a. orienteerumisjooksu edetabeli põhjal on Eesti parimateks noororienteerujateks N12 klassis Marta Maripuu ja N16 klassis Maria Eller. N14 klassis on teisel kohal Herta Kesküla ja seitsmendal Helisa Tartu. N18 klassis on teine Eliise Kesküla ja viies Siiri Talts. Kustu Künnapas on M20 klassis aasta kokkuvõttes kolmas. Noorte treener Anu Saue on edetabelis N70 klassis kolmas. M35 klassis on kuues Taivo Timmusk ja M40 klassis seitsmes Mati Mägi.
Suured tänusõnad kõikide orienteerujate poolt HOK-i toetajatele: AS Jetoil, COOP Hiiumaa, Hiiumaa vald, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, AS Sportland, AS Jalajälg, Kohaliku omaalgatuse programm, Hiiumaa Spordiliit, Eesti Orienteerumisliit, AS Salva Kindlustus. Teie osa võidetud medalites on suur. Samuti suured tänud kõikidele lapsevanematele, kes igati toetavad noorte orienteerumishuvi!
Hooajast teeme kokkuvõtte 21.novembril kell 15.00 Käina Huvikooli saalis. Katame ühiselt laua- söögid, joogid kaasa. Autasustame parimaid, toimub viktoriin. Kella 17.00 toimub ekskursioon Tuuletornis. Ootame kõiki huvilisi!

Eda Tärk HOK