Eesti MV sprint, sprinditeade, öine

Ühe nädalavahetuse jooksul 18.-19.08 olid orienteerujatel Eesti meistrivõistlused kolmel eri alal.

Laupäeva lõunal oli Viljandi järve ääres orienteerumissprint. Rada kulges lossimägedes ja osaliselt ka linnatänavatel. Rajad olid eri vanuseklassides erineva pikkusega 1,3 kilomeetrist kuni 2,5 kilomeetrini.

Võistlemas oli 9 HOKi noort: N14 klassis võitis pronksmedal Maria Eller, Herta Kesküla oli 6., Liisi Koppel 19. ja Kätlin Mast 20. N16 klassis võitis pronksi Siiri Talts, Eliise Kesküla oli 7. ja Helena Maripuu 8. N18 vanuseklassis oli Triin Helimets 7. M18 klassis võitis hõbemedali Kustu Künnapas.

M35 vanuseklassis saavutas Ott Rakkaselg 5. koha, M50 Toomas Mast 7. koht, M65 Toivo Saue 5.koht.

Sama päeva õhtul, 7 tundi hiljem, tuli jälle võistlema hakata. Öised Eesti MV toimusid Tääksi kooli juures. Rada oli planeeritud Tääksi oja kallastele, kus reljeef meenutas tükati Lõuna-Eesti kuppelmaastiku väikevenda. Mets oli väga tihe, rägune ja võsane. Joosta sai vaid vähestel rajaosadel. Võistlejad liikusid üle 2 korra aeglasemalt kui päeval. Ühes rajaosas sattusid võistlejad herilasepesale ja herilased olid väga ärritunud. Paljud võistlejad said nõelata. Ka Siiril ja Helenal rikkus see võistlustulemuse. Finišis luges arst Helenal kümmekond nõelatorget, ka Siiril oli neid mitmeid. N16 vanuseklassis sai kuldmedali Eliise Kesküla, hõbemedali Maria Eller, Herta oli 8. Siiri 11. ja Helena 12. M18 Sai Kustu sellel päeval teise hõbemedali.

M35 vanuseklassis võitis Ott Rakkaselg kuldmedali, M45 Toomas Talumaa 5.koht, M65 Toivo Saue 5.koht.

Võistlus oli läbi kell 2 öösel. Järgmine võistlus, Eesti MV teatesprindis, algasid Viljandis juba kümne tunni pärast.
Teatesprindis võistlevad 4-liikmelised segavõistkonnad, mis koosnevad kahest poisist ja kahest tüdrukust. Esimeses ja neljandas vahetuses võistlevad tüdrukud, keskmistes vahetustes poisid. Kuna hiidlastel orienteerumishuvilisi poisse pole, olid meie võistkonnas ainult tüdrukud.
MN 14-16 klassis oli võistlemas kokku 14 võistkonda. Hiidlasi oli kaks võistkonda. Hiiumaa 1. võistkonnas jooksid Maria Eller, Helena Maripuu, Siiri Talts ja Eliise Kesküla, kes saavutasid 8. koha. Hiidlaste 2. võistkonnas võistelnud, alles 12.-13.- aastased, Kätlin Mast, Herta Kesküla, Liisi Koppel ja Helisa Tartu saavutasid 12. koha.

3. koht Maria Eller                                                                   2. koht Kustu Künnapas

3. koht Siiri Talts                                                                        MN 14-16 ja MN 18-20 sprinditeate start